אליפות אירופה: בוטבול סיים במקום ה-5

הפסיד למקיאס השבדי בקרב על הפודיום. שור הפסידה בסיבוב הראשון, שלזינגר המייצגת את בריטניה זכתה בארד

תגיות: ג'ודו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  
א א א א (שנה גודל)
הישג נהדר לבוטבול (אביב קורט, איגוד הג'ודו)
הישג נהדר לבוטבול (אביב קורט, איגוד הג'ודו)
תחילת כתבה

יומה השני של אליפות אירופה בג'ודו יצא היום (שישי) לדרך בוורשה, עם שני ישראלים שעלו על המזרן: טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) ורותם שור (עד 63 ק"ג). הבשורה הגדולה הגיעה מכיוונו של בוטבול, שהפסיד על מדליית הארד, וסיים במקום החמישי.

בוטבול, סגן אלוף אירופה עד גיל 23, העפיל אוטומטית לסיבוב השני ופתח את התחרות מול לואיס כרמו הפורטוגלי וגבר עליו בריתוק, ניצחון ששלח אותו לשלב הבא. שם, המשוכה כבר הייתה הרבה יותר גבוהה, כשהתמודד מול לואי קורבל מצרפת, אלוף אירופה במשקל של עד 66 ק"ג בשנת 2014 וסגן אלוף אירופה באותה קטגוריית משקל ב-2015.

הצרפתי פתח את הקרב עם המון ביטחון, אך ככל שנקפו הדקות בוטבול החל לשלוט ותקף ללא הפסקה. דקה ושמונה שניות לפני תום ארבע הדקות גם הגיעה ההכרעה, כשהישראלי הטיל את יריבו באיפון, והעפיל לרבע הגמר.

הופעה יפה, שלזינגר (getty)
הופעה יפה, שלזינגר (getty)

שם פגש את דניס יארצ'ב הרוסי, שמדורג שמיני בדירוג העולמי (שני מקומות מעל הישראלי). לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי לכל אחד מהספורטאים היה עונש אחד והקרב נכנס לניקוד זהב. לאחר למעלה מחצי דקה הצליח בוטבול לרתק את יריבו ולהעפיל לחצי הגמר.

בחצי הגמר פגש בוטבול את מוגשקוב, אך היריב הרוסי הפתיע אותו עם ריתוק מהיר לאחר מספר שניות, ממנו לא הצליח להשתחרר למרות ניסיונותיו העיקשים. לקראת הערב, פגש אבוטבול את מקיאס בקרב על הארד. לאחר ארבע דקות של קרב בוטבול היה עם שני עונשים ומקיאס אחד והקרב נכנס לניקוד זהב. שם הישראלי ניסה להתקיף אך לא הצליח לבצע תרגיל עם ניקוד. לאחר למעלה משתי דקות וחצי בגולדן סקור ספג בוטבול עונש נוסף, שהעניק לשוודי את המדליה.

אורן סמדג'ה מאמן הגברים סיפר לערוץ הספורט: "טוהר עשה מעל המצופה. הצליח לנצח ברבע גמר את אחד מהספורטאים הטובים בעולם . ההמשך היה פחות טוב וטוהר סיים חמישי. יש עוד הרבה עבודה ומקום להשתפר  אליפות אירופה ראשונה לאחר אולימפיאדת ריו וניתן לראות את הדור הצעיר נלחם על מדליות ( ברוך וטוהר). זה נותן הרבה אופק להמשך הדרך. לא מובן מאליו ששני ספורטאים נלחמים על מדליה".

בנשים, שור הפסידה בסיבוב הראשון למגדלנה קרסקובה האוסטרית.

ארד לשלזינגר עד 63 ק"ג
אליס שלזינגר (עד 63 ק"ג) , שמייצגת את בריטניה, זכתה במדליית הארד. בקרב על המדליה ניצחה באופן טכני לאחר שיריבתה, סגנית האלופה האולימפית, קלריס אגבגננו הצרפתייה לא עלתה להתמודדות, ככל הנראה נפצעה בחצי הגמר.

הוסף תגובה