התאחדות הכדורמים העולמית מגנה את ה-BDS

ביקורת כלפי עיריית מולינס. השרה רגב: "BDS טבעו בבריכה"

תגיות: כדורמים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
(באדיבות איגוד הכדורמים)
(באדיבות איגוד הכדורמים)
תחילת כתבה

פינ"א FINA, התאחדות השחייה והכדורמים העולמית, פרסמה היום (שישי) גינוי חריף כנגד הניסיון לפגוע במשחק הבינלאומי בין ספרד לבין ישראל השבוע במסגרת מוקדמות הליגה העולמית לכדורמים נשים. פינ"א אמנם לא הזכירה במפורשות את ארגון BDS הפועל להחרמת ישראל, אך שחררה הצהרה רשמית ממשרדי ההתאחדות בלוזאן.

בהצהרה נאמר כך: "בהתאם לסעיף ג 4 בתקנון האוסר על אפלייה כלשהי כנגד התאחדות לאומית כלשהי על רקע של גזע, מין, דת והשקפות פוליטיות, מגנה פינ"א בחריפות את הפעילות של כל ארגון המאיים להפריע להתנהלות הנורמלית של משחק כדורמים בינלאומי בין שתי נבחרות לאומיות. המשחק בין ספרד לבין ישראל אורגן על ידי ההתאחדות הספרדית והעיר ברצלונה. לאחר שנודע לפינא על הקשיים בקיום המשחק כפי שתוכנן מלכתחילה, נעשה כל שאפשר על מנת לדאוג לכך שהוא ישוחק במועדו ואכן מטרה זו הושגה בהצלחה".

כזכור, לאחר ביטול המשחק על ידי עיריית מולינס הסמוכה לברצלונה, ביקשה ההתאחדות הספרדית לקיימו ללא קהל במכון הספורט הלאומי הקטלוני, שהוא מתקן אימונים סגור אליו נכנסים רק באישור מיוחד. אבל ראש המשלחת ויו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן, התנגדה והודיעה כי הנבחרת לא תתייצב למשחק. רק לאחר התערבות משרד הספורט והוועד האולימפי בישראל, וכן משרד החוץ ושגרירות ישראל בספרד, נכנעו המארחים, והמשחק נערך כמקובל עם דגלים, המנון וקהל ביציעים, רובו ככולו מורכב מקהילת יהודי ברצלונה.

רויטל גלוסקא כהן, יו"ר איגוד הכדורמים (באדיבות איגוד הכדורמים)
רויטל גלוסקא כהן, יו"ר איגוד הכדורמים (באדיבות איגוד הכדורמים)

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "ארגוני ה-BDS טבעו בבריכה בברצלונה. השגנו ניצחון דיפלומטי חשוב. לא ניתן להסתיר את דגלי ישראל בשום זירה ספורטיבית. אני מבקשת להודות ולהצדיע לרויטל על עמידתה האיתנה והאמיצה מול הלחצים שהופעלו עליה מצד השלטונות בספרד והתאחדות השחייה העולמית, ועל שלא התפשרה לקיים את המשחק ללא קהל. זו ההתנהגות לה אני מצפה מכל ראשי האיגודים והוועד האולימפי".

במקביל, ארגון ACOM הנלחם בספרד כנגד BDS, הודיע כי ינקוט בצעדים משפטיים כנגד עיריית מולינס. ארגון זה מנהל בשנים האחרונות מלחמה כנגד גופים, בעיקר רשויות מקומיות, על מנת לקעקע את החרם האנטי-ישראלי של BDS.

ספרד, סגנית אלופת העולם, תתארח לגומלין בישראל ב-9 לינואר הקרוב לאחר שניצחה 5:11 במשחק, ועוד לפני כן יתארחו בווינגייט מדליסטית הארד העולמית, רוסיה (4.12), וסגנית אלופת אירופה, יוון  (18.12) במסגרת בית 2 האירופי של מוקדמות הליגה העולמית.

הוסף תגובה