תחת אבטחה כבדה: ישראל הפסידה לספרד

כדורמים: אחרי לחץ ה-BDS, הנבחרת נתנה פייט, אך ספגה 11:5

תגיות: כדורמים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
הספורט ניצח בסופו של דבר. דגל ישראל ביציע (איגוד הכדורמים)
הספורט ניצח בסופו של דבר. דגל ישראל ביציע (איגוד הכדורמים)
תחילת כתבה

אחרי יממה סוערת ורוויה בפוליטיקה: נבחרות כדורמים הנשים של ספרד וישראל נפגשו כשבסופו "לה רוחה" סיימה עם ידה על העליונה. תחת אבטחה כבדה, סיקור נרחב של תקשורת ספרדית והרבה רגשות, נבחרת ישראל נתנה פייט, אך הפסידה 11:5 ליריבה החזקה במשחק גביע אירופה במסגרת מוקדמות הליגה העולמית.

סגנית אלופת העולם, ניצחה אמנם כצפוי את ישראל (10 באליפות אירופה), אך החבורה בכחול לבן בהחלט הוכיחה שיש לה מה להציע. 

כזכור, המשחק לווה בסאגה ארוכה שהגיעה לסיומה רק בסמוך לשריקת הפתיחה. בתחילה המפגש היה אמור להיערך בעיירה מולינס, אולם ראשיה נכנעו לדרישת ארגון החרם על מדינת ישראל BDS וביטלו את האירוח ברגע האחרון.

ההתאחדות הספרדית ביקשה לקיים את המשחק בבריכת המכון הלאומי לספורט של קטלוניה, שם גם התארחה נבחרת ישראל ודרשה שזה יהיה ללא קהל ודגלים. ראש המשלחת ויו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן, עמדה על כך שהמשחק יתקיים לפי כל הסטנדרטים של משחקים בינלאומיים וסירבה לקיים משחק ללא קהל וללא דגלים.

המארחים נאותו רק לאחר מרתון של שיחות והתערבות משרד הספורט הישראלי והוועד האולימפי בישראל, וכך לבסוף, תחת אבטחה כבדה, התקיים המשחק לעיני עשרות צופים, כולם חברי הקהילה היהודית של קטלוניה וכן מול נוכחות גדולה של תקשורת ספרדית.

"כל הכבוד לבנות. הן עלו לחימום עם דמעות בעיניים בגלל כל הדרמה. למעשה בצהריים כבר שחררנו אותן לצאת לבלות בעיר כי המשחק כבר היה מבוטל, ואז כעבור עשר דקות הגיעה ההודעה כי המשחק יתקיים. השחקניות כבר חשבו כי הן ניצחו טכני אבל לבסוף התעשתו והפגינו משחק הירואי", גלוסקא כהן סיפרה, "הקהל חימם לכולנו את הלב וריגש עם שירת 'עם ישראל חי' ו'הבאנו שלום עליכם'. למדינת ישראל אסור לעבור בשתיקה על מה שקרה פה. זה היה זלזול מוחלט בנבחרת ישראל ובספורט בכלל. הבנות ניצחו במים את הפוליטיקה".

"אני מרוצה מהתוצאה מול אחת הנבחרות הטובות בעולם. טוב לצבור ניסיון מול סגנית אלופת העולם וזו אחת הסיבות להשתתף במפעל כזה כמו גם כדי לצמצם את הפער בינינו לבין הצמרת העולמית", המאמן היווני של ישראל, דימיטריס מברוטאס, תיאר את התחושות, "אני מאוד גאה בשחקניות שנתנו מאה אחוז למרות שהתנאים מסביב לא היו אידיאליים ועד הרגע האחרון בכלל לא ידענו אם יתקיים המשחק".

התרגשו מאוד. חברות נבחרת הכדורמים (איגוד הכדורמים)
התרגשו מאוד. חברות נבחרת הכדורמים (איגוד הכדורמים)
הוסף תגובה