סנסציה: ג'וקוביץ' הפסיד בגמר טורניר פריס

צפו: הסרבי נכנע 2:0 (7:5, 6:4) לקארן חצ'אנוב בן ה-22 וקטע רצף של 22 ניצחונות. יעלה למקום הראשון בכל מקרה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחד הטורנירים היוקרתיים של סבב הטניס העולמי שהוא לא גרנד סלאם הגיע היום (ראשון) לסיום עם הפתעה לא קטנה. נובאק ג'וקוביץ', המדורג 2 בעולם שצפוי גם לעלות מחר לפסגת הדירוג העולמי על חשבון רפאל נדאל, הפסיד היום 2:0 (7:5, 6:4) בגמר אליפות פריס לקארן חצ'אנוב אחרי כשעה וחצי בלבד. בכך הוא קטע רצף של 22 ניצחונות רצופים, שכללו את הזכיות בטורניר סינסינטי, אליפות ארה"ב הפתוחה והמאסטרס בשנחאי.

הרוסי, בן ה-22 בלבד, רושם את שנת השיא שלו אחרי שזכה בשני טורנירים ב-2018 (מארסיי ומוסקבה). הוא מדורג כעת במקום ה-18 בעולם, דירוג השיא שלו, אך צפוי לעלות עוד יותר קרוב לעשירייה הבכירה.

במהלך ההתמודדות הצליח חצ'אנוב לשבור את אחד הטניסאים הטובים ביותר בעולם בשתי המערכות. בראשונה ניצח 5:7 אחרי ששבר את הסרבי במצב של 5:5. בשנייה עלה ליתרון 1:3 בזכות שבירה נוספת ושייט עד לניצחון 4:6. תשעה אייסים עזרו לו לרשום את ההישג הגדול ביותר בקריירה שלו עד כה.

ג'וקוביץ', כאמור, יעלה למקום הראשון בעולם למרות ההפסד בגמר, אך יצטרך להילחם כדי להישאר שם, שכן לנדאל עדיין יש סיכוי לעקוף אותו בחזרה בטורניר סוף השנה בלונדון עוד כשבועיים. הספרדי עדיין לא בטוח יהיה כשיר לאליפות זו.

הוסף תגובה