נדאל אירח כ-50 נפגעי שיטפון במאיורקה

צפו במחווה המרגשת: הטניסאי סיפק לינה לתושבים ועזר בניקוי מוסך שהוצף

תגיות: טניס

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

מאיורקה בספרד סובלת לאחרונה ממזג אוויר סוער ושטפונות כבדים, שכבר גבו את חייהם של עשרה אנשים, אז רפאל נדאל, הטניסאי המדורג ראשון בעולם שנולד וגדל באי, חשב על יוזמה מרגשת ופתח את שערי אקדמיית הטניס שלו בפני כל מי שזקוק למחסה או קורת גג.

ראש ממשלת ספרד, פדרו סאנצ'ס, ביקר במאיורקה בימים האחרונים, ראה את המצב ברחובות והגדיר זאת כ"איזור של קטסטרופה". העיירה בתוך האי, סנט לוראס דה קרדסר, הוצפה לחלוטין ו-200 תושבים נאלצו לברוח מבתיהם והותירו את רוב חפציהם מאחור.

הציל לא מעט אנשים. נדאל (getty)
הציל לא מעט אנשים. נדאל (getty)

נדאל, שנמצא במאיורקה לצורך התאוששות מפציעה בברך שאילצה את פרישתו מטורניר ארצות הברית הפתוחה, הבין שמדובר באירוע חירום ונרתם לכוחות הביטחון וההצלה. הוא סיפק לינה וקורת גג ללמעלה מ-50 אנשים שברחו מהסופות וכתב היום ברשתות החברתיות: "זהו יום עצוב במאיורקה. תנחומינו העמוקים ביותר נמצאים עם המשפחות שאיבדו את יקיריהם בשיטפונות. אנחנו מציעים את כל החדרים באקדמיה ובמרכז הספורט עבור אלו שנפגעו וזקוקים ללינה".

אם זה לא מספיק, אתמול נדאל תועד כשהוא עוזר בניקוי של מוסך בו מפלס המים והבוץ הגיע עד לשני מטרים. ההירתמות המרגשת והמיוחדת של "השור" לא הותירה את כלי התקשורת המקומיים האדישים וגם בעיתוני ספרד החמיאו לטניסאי הגדול, כך נראה השער של ה"מארקה" עם הכיתוב: "תמיד רפא".

השער ב"מארקה". מפרגנים לנדאל (צילום מסך)
השער ב"מארקה". מפרגנים לנדאל (צילום מסך)
הוסף תגובה