שנחאי: צפו בפדרר עולה לשלב שמינית הגמר

צפו: השווייצרי הדיח את מדבדב. גם דל פוטרו, זברב ואנדרסון עלו

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

השלב השני של טורניר המאסטרס הגדול בשנחאי הסתיים היום (רביעי) עם הקרב המסקרן בין רוג'ר פדרר לדאניל מדבדב, שהסתיים בניצחון 1:2 (4:6, 6:4, 4:6) של המדורג שני בעולם, שהעפיל לשמינית הגמר. השווייצרי יפגוש שם את רוברטו באוטיסטה-אגוט (28 בעולם), שגבר יותר מוקדם היום 1:2 על מקנזי מקדונלד (78 בעולם).

הטורניר נחשב מבין עשרת היוקרתיים ביותר בסבב העולמי, לא כולל ארבעת הגרנד סלאמים. כבר בסיבוב הראשון הודחו חלק מהטניסאים הבכירים דוגמת דייגו שוורצמן, מילוש ראוניץ', ניק קיריוס וג'ק סוק, ואתמול בסיבוב השני גם מארין צ'יליץ' ודומיניק ת'ים. היום לא נרשמו הפתעות מיוחדות, כאשר אל שמינית הגמר העפילו יחד עם פדרר גם אלכסנדר זברב, קייל אדמונד, חואן מרטין דל פוטרו, קווין אנדרסון וקיי נישיקורי.

פדרר התקשה מעט במשחק החזרה שלו מזה יותר מחודש, מאז שהפסיד בשמינית הגמר של אליפות ארה"ב הפתוחה לג'ון מילמן. במערכה הראשונה הוא שבר את הרוסי הצעיר (22 בעולם) פעמיים בדרך ל-4:6, אך הפסיד בתוצאה זהה בסט השני אחרי שנשבר בעצמו במשחקון האחרון. הסט השלישי היה אף ארוך יותר עם משחקונים צמודים, אך פדרר שבר ועלה ליתרון 4:5 עם הגשה שלו, ולבסוף ניצח את המשחק כולו תוך 1:54 שעות.

בשלב הבא נקבל מפגש בין קיי נישיקורי (12 בעולם) לבין סם קוורי (57 בעולם). היפני ניצח 1:2 את ייבינג וו המקומי (415 בעולם), בעוד האמריקאי גבר 1:2 על בן ארצו טיילור פריץ (59 בעולם). חואן מרטין דל פוטרו (4 בעולם), שניצח היום 5:7, 6:7 את רישאר גאסקה (25 בעולם) יתמודד מול בורנה צ'וריץ' (19 בעולם).

מפגש מסקרן נוסף יהיה בין קווין אנדרסון (8 בעולם) לסטפנוס ציציפאס (15 בעולם). שניהם ניצחו היום 0:2 ללא קשיים רבים מדי, הראשון את מיכאיל קוקושקין (83 בעולם) והשני את קארן חצ'אנוב (27 בעולם). במשחקים מוקדמים יותר הבוקר, אלכסנדר זברב (5 בעולם) וקייל אדמונד (14 בעולם) העפילו לשמינית עם ניצחונות 0:2 על ניקולוז בסילשווילי (23 בעולם) ואנדראס ספי (47 בעולם) בהתאמה.

הוסף תגובה