זילברשטיין: הלוואי שימי רביעי היו בראשון

ההצלחה של נס ציונה באירופה, הצרות הטובות וחזרתו של קוק

תגיות: יורופקאפ

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים
א א א א (שנה גודל)
(FIBA)
(FIBA)
תחילת כתבה

1. אירופה והליגה

עירוני נס ציונה עשתה אתמול (רביעי) צעד גדול לעבר עליה לשלב הבא ביורופקאפ, כשהרשימה עם 86:104 על סראטוב הרוסית, שנחשבת לקבוצה הטובה בבית. ניצחון במחזור הבא על דן בוס יבטיח לכתומים עליה לשלב הבא.

החבורה של נדב זילברשטיין קלעה פעם שניה ברציפות באירופה מעל 100 נקודות ושמרה על מאזן ביתי נקי מהפסדים - חמישה ניצחונות מחמישה משחקים - נתונים שמחדדים עוד יותר את ההבדלים בין נס ציונה של הליגה לזו של אירופה. "הלוואי שימי רביעי היו ימי ראשון", התבדח נדב זילברשטיין בסיום. "שיחקנו טוב וההתקפה עבדה, אין לי הסבר בדיוק למה אנחנו נראים כל כך שונה בליגה ובאירופה. כנראה שאנחנו צריכים את המשחק האחד הזה, שיחבר אותנו. נקווה שזה היה המשחק זה".

נס ציונה, כידוע, סוחבת ארבעה הפסדי ליגה רצופים וביום ראשון מחכה לה משחק חוץ באילת - ולא קשה להבין איזה מבין המשחקים חשוב לה יותר. גולן גוט, שסבל מכאבים בברכו, לא התלבש אמש, מתוך כוונה להקל עליו לקראת המפגש ביום ראשון. "אם היינו משחקים אתמול מול אילת, הוא היה בסגל", אמרו בנס ציונה והיטיבו להציג את הלך הרוח.

2. צרות טובות

אנשי נס ציונה שוברים את הראש בימים האחרונים, לאור הסיטואציה שנוצרה בסגל. חוזהו הזמני של מיקל גלאדנס יפוג בשבוע הבא ובמועדון טרם החליטו כיצד לפעול, כאשר "כל האפשרויות פתוחות".

בנס ציונה ישנה שביעות רצון ממנו, ועל כן החלו לבדוק האם ירצה להאריך את חוזהו בחודש נוסף, לאור העפלת השלב המסתמנת באירופה. אלא שגלאדנס לא מתלהב לחתום על חוזה זמני נוסף, מה שמותיר את הקבוצה בבעיה: מצד אחד, אין רצון לשחרר אותו, אבל מצד שני, פורמט חמשת הזרים והרוטציה בליגה לא עושות לנס ציונה בליגה.

אם כך, ישנה אפשרות להיפרד ממנו לאחר חודשיים מוצלחים, או לסכם איתו עד לסוף העונה, ולשחרר את אחד הזרים הקיימים. במידה שיחליטו לעשות כן בנס ציונה, מקומם של כריס דואו ודקוואן קוק מובטח והם יישארו בכל מקרה עד לסיום העונה.

ניצחון מעלייה (FIBA)
ניצחון מעלייה (FIBA)
3. הכוכב

יום לפני המשחק מול מכבי אשדוד, נס ציונה הודיעה כי קוק לא יהיה בסגל - מסיבה מקצועית - שכן הוא החלים מפציעת הכתף שהטרידה אותו בשבועות האחרונים. אתמול, הוא הוכיח שלהותיר אותו בחוץ זה כנראה לוקסוס גדול מדי, כשהצטיין עם 22 נקודות (6 מ-9 לשלוש) ו-6 ריבאונדים.

"אני חלק מקבוצה ותמיד מוכן לשחק", הוא אמר בסיום כשנשאל האם התאכזב שלא נכלל בסגל לליגה. "אם המאמנים החליטו שלא ארשם, אז זה מה שיקרה. כולם יודעים למה אני מסוגל ומהן היכולות שלי, אני אכבד כל החלטה כל הזמן". למשחק באילת, קוק כבר יירשם בוודאות.

4. חיזוק לקו הקדמי

מאז שהחלה העונה, אלישי כדיר לא משחק כדורסל, זכר לשבר ברגלו שהשבית אותו לארבעה חודשים. לאחרונה הוא חזר לאימונים של חמישה מול חמישה והקאמבק שלן לפרקט קרוב מתמיד, כאשר ייתכן שהוא יהיה בסגל כבר במשחק מול דן בוס.

הוסף תגובה