הבית הישראלי: ניתוח ההגרלה של חולון

יריבות אטרקטיביות ואקסים מליגת העל. אתגר לסגולים

תגיות: הפועל חולון

רועי כהן
רועי כהן
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי עונת בכורה לא מוצלחת במיוחד, הפועל חולון תנסה לעשות צעד נוסף קדימה בליגת האלופות, אבל עם יריבות חזקות ובעלות עבר ומסורת - קל זה לא יהיה. בואו נכיר את יריבות מחזיקת הגביע.

רייר ונציה: דבר אחד בטוח - ונציה היא אחד היעדים האטרקטיבים שבהם אוהדי חולון יוכלו לבקר אם יטוסו לתמוך בקבוצה. בשנים האחרונות ונציה מנסה לחזור לקדמת הבמה בכדורסל האיטלקי והיא עושה זאת בראשותו של המאמן וולטר דה רפאל, שחתום על האליפות ב-2017 וכמובן על זכייה ביורופקאפ בעונה החולפת. יש לקבוצה קשר "ישראלי" לא קטן: אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, אקס הפועל ירושלים אוסטין דיי ימשיך לעונה הבאה, כך גם אקס נס ציונה מיטשל וואט ומרקז היינס, לשעבר במכבי ת"א, שצפוי לפתוח את עונתו השלישית ברציפות.

טנריפה: לאט אבל בטוח, טנריפה נותנת פייט לגראן קנאריה במאבק על הבכורה באיים הקנאריים. הם אמנם לא ביורוליג כמו "גראנקה", אבל הצהובים עשו היסטוריה כשזכו לראשונה בליגת האלופות בפורמט החדש לפני שנתיים, בפיינל פור שנערך באולמם הביתי. הקשר הישראלי קיים גם כאן - פוטיס קציקאריס שפוטר מירושלים הגיע לטנריפה באמצע העונה שעברה ואחרי שעבר ליוטה הוחלף בצ'וס וידורטה שנפלט מוולנסיה. גם טנריפה עדיין בונה את עצמה, אבל חולון תרצה להיזהר בעיקר מטים אברומייטיס, פורוורד בעל יד קטלנית שדן שמיר לא ירצה להשאיר לבד.

היינס ישוב לישראל, הפעם עם ונציה (GETTY)
היינס ישוב לישראל, הפעם עם ונציה (GETTY)

פאוק סלוניקי: הרבה שנים עברו מאז ימי הזוהר של פאוק בשנות ה-80' וה-90'. קשה מאוד לראות איך פאוק תיראה בעונה הבאה, כי כרגע חתומים בקבוצה רק ואנגליס מרגריטיס הבלתי נגמר, וזר נוסף בשם ג'מאל ג'ונס, ועל פי דיווחים ביוון מעמדו של המאמן איליאס פאפאתיאודורו לא יציב במיוחד. אבל הקהל החם עדיין שם, גם אם לא בכמויות כמו בעבר.

טלקום בון: קבוצת בונדסליגה לגיטימית שדוגלת בקצב משחק מהיר ואינטנסיבי בהדרכתו של פרדראג קרוניץ' שהתחיל את קריירת האימון שלו בבון ב-2001 וחזר כמאמן בכיר ב-2016. גם הסגל של הגרמנים רחוק מלהיות סגור ואפשר למצוא בו את ג'וש מאיו וצ'רלס ג'קסון. אנשי חולון פגשו בהגרלה את נציגי בון, והם סיפרו שהם עדיין זוכרים כיצד כאשר שיחקו נגד חולון ביורוצ'אלנג' לפני שש שנים, הגג באולם הפחים דלף ומים נכנסו פנימה.

אופאווה: הקבוצה הצ'כית הצנועה מנסה לתת פייט לנימבורק (ששובצה לבית של הפועל ירושלים) אך ללא הצלחה יתרה. מדובר בקבוצה שמבוססת כמעט רק על שחקנים מקומיים והסגל שלה עדיין לא הושלם.

אברומייטיס. האיום העיקרי מטנריפה (GETTY)
אברומייטיס. האיום העיקרי מטנריפה (GETTY)
הוסף תגובה