ליגת האלופות: הפועל הוגרלה מול שרלרואה

מוק' סיבוב 1: האדומים יחלו את דרכם מול הבלגים ב-20 בספטמבר, הגומלין כעבור יומיים בחוץ. גם היריבות הבאות, אם האדומים יעפילו, נקבעו

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

ליגת העל בכדורסל תיפתח רק בחודש אוקטובר, אבל הנציגות הישראליות בליגת האלופות של פיב"א הוגרלו כבר היום (רביעי). בעוד הפועל ירושלים והפועל חולון תשתתפנה ישירות בשלב הבתים, הפועל תל אביב תיאלץ לעבור לא פחות משלושה סיבובי מוקדמות והמשוכה הראשונה שלה תהיה שרלרואה הבלגית.

האדומים של דני פרנקו יחלו את דרכם במפעל השלישי בחשיבותו בכדורסל האירופי ב-20 בספטמבר ויארחו את המשחק הראשון, כשהגומלין ייערך בבלגיה כבר יומיים לאחר מכן. חשוב לציין כי האדומים נחשבים ללא מדורגים בהגרלה, לכן הם יארחו את המשחק הראשון אבל ייאלצו להתארח בבלגיה במשחק הגומלין המכריע.

גם היריבות הבאות של הפועל תל אביב, אם היא אכן תצלח את המשוכה של שרלרואה, נקבעו. בסיבוב המוקדמות השני, האדומים יתמודדו מול המנצחת בין לסטר ריידרס האנגלית או באקן ברס הדנית. המשחקים ייערכו ב-25 וב-28 בספטמבר, כשגם במקרה הזה האדומים לא מדורגים ולכן יארחו את המשחק הראשון. בסיבוב השלישי, אם הפועל תגיע לשם, היא תפגוש את מורסיה הספרדית, שפגשה בעונה החולפת את הפועל חולון. המשחקים יתקיימו ב-1 וב-4 באוקטובר.

אם תצליח הפועל ת"א לעבור את כל שלושת הסיבובים, היא תשובץ לבית א', שם ישחקו ריזן לודוויגסבורג מגרמניה, באנביט הטורקית, אבלינו האיטלקית, אנוויל וולוצ'לאבק, ונטספילס מליטא ולה מאן מצרפת.

שרלרואה סיימה את העונה החולפת במקום השלישי בבלגיה, אך נחשבת ליריבה שהאדומים מסוגלים לעבור. לסטר ובאקן הן האלופות באנגליה ובדנמרק (בהתאמה) ומורסיה הגיעה בעונה החולפת במקום ה-10 בספרד, אבל שימו לב - סיימה שלישית בליגת האלופות של פיב"א. דרך לא פשוטה בכלל עבור הפועל ת"א עד לשלב בהתים.

מסלול לא פשוט להפועל ת"א עד לשלב הבתים (אלן שיבר)
מסלול לא פשוט להפועל ת"א עד לשלב הבתים (אלן שיבר)
הוסף תגובה