מזרחי: "החסרון של פארגו השפיע על שחקני מכבי"

הצהובים מרוצים למרות ההפסד במשחק הפתיחה לפנאתינייקוס. הגארד לא סובל מפציעה משמעותית, אך לא ישחק מול אילת. קלאת'ס החמיא: "קבוצה מוכשרת, היא עוד תשתפר"

רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לאתונה
רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לאתונה
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

המיתוס אומר שבמכבי תל אביב כל הפסד הוא אסון, אבל אסון זה הדבר האחרון שאפשר לומר על האווירה אצל אלופת המדינה יום אחרי ההפסד לפנאתינייקוס במשחק הבכורה ביורוליג. חדר ההלבשה של הצהובים בסיום המשחק מעולם לא היה שליו כל כך, כמובן שאכזבה היתה שם, אבל גם הרבה נקודות אור שנבן ספאחיה והצוות המקצועי יוכלו לקחת.

לנקודות האור עוד נגיע, אבל קיימת אכזבה מיכולתו של ג'וני אובראיינט שנתן אמש תפוקה דלה במיוחד. עם זאת, במועדון הצהוב מדגישים ומזכירים שזה היה משחקו הראשון מחוץ לארצות הברית, ומאמינים כי ברגע שהוא ייכנס לשטף, גם התרומה מעמדה מספר 4 לא תאחר לבוא.

"אני חושב שקודם כל פסיכולוגית החיסרון של פארגו השפיע על השחקנים", אמר יו"ר הקבוצה שמעון מזרחי בסיום. "אבל כשהשחקנים עלו על המגרש הם נתנו לא 100% אלא 150%. ווילבקין היה כמעט 40 דקות על המגרש כמעט, כמובן שבשניות ובדקות האחרונות שהוא היה קצת עייף. חזרנו מפיגור של 10 נקודות וכבר הובלנו בארבע נקודות, אני גאה בשחקנים. אני חושב שהערב כבר ראו שיש לנו קבוצה טובה ואני מדגיש קבוצה, עם שחקנים מאוד טובים".

בתשובה לשאלה האם הוא יותר מאוכזב או מעודד מהדברים החיוביים, אמר: "כמובן שמאוכזבים מההפסד אתה מפסיד במגרש הגועש וסוער הזה בחמש נקודות אז בטח מאוכזב אחרי שכבר הובלת, אבל לוקחים את הדברים בפרופורציה, ואני בטוח שאנחנו נשתפר ממשחק למשחק".

"החסרון של פארגו השפיע" (אלן שיבר)
"החסרון של פארגו השפיע" (אלן שיבר)

יובל זוסמן דיבר על החיסרון של ג'רמי פארגו: "הוא היה חסר לנו היום מאוד, בין היתר גם בניהול המשחק, אבל אין מה לעשות, פציעות זה חלק מהמשחק אני מקווה שיחזור מהר מאוד. אני חושב שפאו קבוצה מאוד ביתית וקשוחה היינו לכל המשחק מלבד ההתחלה במשחק בדקות האחרונות התעייפנו מעט, השחקנים שיחקו הרבה דקות והתעייפו".

תוכנית המשחק המרכזית של האלופה היתה למנוע מניק קלאת'ס לשלוט בקצב המשחק, ולגרום לו להיות יותר קלע מאשר רכז. זה פחות הצליח: קלאת'ס סיים אמנם רק עם 8 נקודות, אבל עם 14 אסיסטים. קלאת'ס אמר בסיום לאתר ערוץ הספורט: "היו שתי קבוצות שנלחמו במשחק הראשון של העונה, אנחנו נשתפר, הם קבוצה טובה מאוד. אנחנו צריכים להשתפר בהגנה, נתנו נקודות קלות במחצית הראשונה. יש לנו הרבה שחקנים עם ניסיון, אני מקווה שנשתפר ונשאר בריאים ונגיע עד הסוף.

על מכבי ת"א אמר: "קבוצה מאוד מוכשרת עם רכזים טובים ושחקנים גבוהים טובים מאמן טוב שיודע לסדר אותם בצורה שהם יצליחו, הם ינצחו וישתפרו ויהיו קבוצה טובה מאוד".

מכבי כבר נחתה בארץ, והצוות הרפואי יבחן את מצבו של פארגו, שלא יטוס עם הקבוצה למשחק באילת במחזור הקרוב. הגארד לא ספג מכה בגב, אלא מדובר בפציעה שככל הנראה נבעה מתנועה לא טובה, ובמכבי מאמינים כי הוא יהיה כשיר בקרוב. גם קנדריק ריי לא יעמוד לרשותו של ספאחיה.

קלאת'ס פרגן (אתר היורוליג)
קלאת'ס פרגן (אתר היורוליג)
הוסף תגובה