"איבדנו יותר מדי, אבל גאה באיך ששיחקנו"

ווילבקין אחרי הפסד מכבי. ספאחיה: "הקבוצה הטובה היותר ניצחה". בלאק: "ראינו למה אנחנו מסוגלים"

רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לאתונה
רועי כהן, שליח ערוץ הספורט לאתונה
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

סקוטי ווילבקין הוכיח הערב (חמישי) בדיוק למה מכבי ת"א הנחיתה אותו בקיץ, אבל זה לא הספיק לה כדי להימנע מהפסד בפתיחת עונת היורוליג. ללא ג'רמי פארגו הפצוע, הרכש מדרושפאקה כיכב עם 24 נקודות ו-8 אסיסטים בהפסד 89:84 לפנאתינייקוס במחזור הפתיחה.

ווילבקין ניסה להסביר איך מכבי החמיצה את ההזדמנות: "אני לא באמת יודע. הגענו מעט עייפים, הגענו לזריקות טובות, היו לנו פוזשנים טובים והיו לנו כאלו שנצטרך לעבוד עליהם כדי להגיע לזריקות טובות יותר או החלטות טובות יותר. אני חושב שהסיבה שהפסדנו את המשחק הזה היא יותר מדי איבודי כדור, היו לי כמה איבודי כדור וחלקם מכריעים. נתנו להם לקלוע סלים קלים, לא שמנו לב כשהיינו צריכים לעשות התקפה, אבל אני גאה באיך ששיחקנו. אני חושב שעשינו היום צעד קדימה".

על החיסרון של פארגו הוסיף: "זה היה חוסר מזל מה שקרה לו, שחקן ברמתו תמיד יחסר לך ואני מקווה שהוא יחזור לשחק בקרוב".

"קודם כל אני רוצה לברך את פאו על הניצחון", אמר מאמן הצהובים, נבן ספאחיה, "הם היו הקבוצה הטובה יותר. בסוף המשחק עשינו כמה טעויות, בעיקר בהגנה, חוסר ניסיון וחוסר ריכוז, אבל אלו החיים שלנו ועכשיו אנחנו צריכים להשתפר. אני לוקח דברים טובים מהמשחק הזה, אבל לצערי חוסר התיאום בהגנה עלה לנו במשחק". הקרואטי גם התייחס למשחק הבא: "כבר אמרתי בעבר כמה פעמים שצסק"א היא כנראה קבוצת NBA".

"לוקח דברים טובים מהמשחק". ספאחיה (getty)
"לוקח דברים טובים מהמשחק". ספאחיה (getty)

טאריק בלאק, עוד נקודת אור בשורות הצהובים, הוסיף: "מבחינת משמעת אני חושב ששיחקנו ממש טוב, אני חושב שיש עוד דברים שנצטרך להשתפשף בהם, אני מאוד אופטימי. אני חושב שהיום ראינו באמת מי אנחנו יכולים להיות וראינו את הפוטנציאל של מכבי. התחלנו לא טוב ונכנסנו למינוס גדול של 11 נקודות. זה מאוד קשה לחזור מזה, נלחמנו מאוד חזק כדי לחזור למשחק גם מבחינה מנטלית כדי לחזור לשחק כמו שהקבוצה יכולה וצריכה לשחק ויכול היה להיות לזה סיום שונה".

הסנטר מעודד מדברים מסוימים במשחק: "אני לוקח המון דברים חיוביים מהמשחק, אנחנו נצטרך ללמוד המון מהמשחק הזה. הפסדנו, נצפה במשחק ונלמד ממנו. הפסדנו וכולם הולכים להפסיד משחק, נצטרך להמשיך הלאה ולהשתפר וללמוד מהמשחק הזה".

אצל פנאתינייקוס, ניק קלאת'ס שבלט עם 8 נקודות ו-14 אסיסטים, אמר: "הקבוצה שלנו בנויה על הגנה. זה המשחק הראשון של העונה ונשתפר עם הזמן". מאט לוג'סקי הוסיף: "אף פעם לא קל לנצח את המשחק הראשון. שיחקנו נהדר בהתקפה". המאמן צ'אבי פסקוואל אמר: "היו לנו הרבה טעויות, בעיקר במחצית הראשונה. במחצית השנייה שלטנו ואני מרוצה".

בלאק: "נצטרך ללמוד המון מהמשחק הזה" (getty)
בלאק: "נצטרך ללמוד המון מהמשחק הזה" (getty)
הוסף תגובה