ב"ש הודיעה: וואקמה ייצא להתרשמות בטרבזונספור

הכוכב הניגרי ינסה להשיג חוזה בקבוצה הטורקית, שהציעה 1.2 מיליון יורו. האלופה לא תעמוד בדרכו: "הבהיר את רצונו לאתגרים חדשים וההזדמנות הכלכלית שניצבת לפניו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

טוני וואקמה בדרך החוצה מהפועל באר שבע. בוקר שאחרי ה-2:2 במוקדמות הליגה האירופית מול אפואל ניקוסיה, האלופה הודיעה כי הכוכב הניגרי ייצא להתרשמות בטרבזונספור מהליגה הטורקית: "לאחר שיחות שניהל השחקן עם המועדון בהן הבהיר את הרצון שלו לאתגרים מקצועיים חדשים והזדמנות הכלכלית הניצבת בפניו, ולאור התרומה הרבה שלו בשנים האחרונות, הוחלט לאפשר לו לצאת להתרשמות. טוני ישחק במשחק הגומלין מול ניקוסיה בשבוע הבא".

טרבזונספור כבר הגישה הצעה של 1.2 מיליון יורו ונראה שהפעם באר שבע לא תעמוד בדרכו. אחרי חמש שנים בארץ, המיסוי על הניגרי הוכפל והושווה לזה של שחקן ישראלי, דבר אליו מודעים בשורות האלופה. אם העסקה אכן תצא לפועל, הכוכב יעזוב את הקבוצה מבירת הנגב אחרי שלוש שנים בהן היה שותף בכיר לרצף האליפויות המרשים שלה.

בב"ש הציעו שדרוג לוואקמה, אבל סרב בטענה שהוא מעוניין להתחיל אתגר חדש וביקש שיכבדו את החלטתו. בין היתר אמר לחבריו לקבוצה: "הגיע הזמן לאתגר חדש. כלכלית ומקצועית זה שדרוג אדיר". ההצעה של טרבזונספור לניגרי תהיה חוזה לשלוש שנים כשהוא ירוויח מיליון יורו בעונה.

הפועל ב"ש הוכיחה אתמול (חמישי) המון אופי כשחזרה מ-2:0 ל-2:2 בבית מול אפואל ניקוסיה והשאירה לעצמה סיכוי להעפיל לפלייאוף, אם תצליח לנצח בשבוע הבא באחד האצטדיונים הביתיים, ה-GSP. חלום שלב הבתים של הליגה האירופאית עדיין בגדר האפשר.

הפנים של אלונה ברקת אחרי שני השערים המוקדמים שידרו אכזבה ותסכול, אבל בסיום המשחק הצבע חזר לא רק לפנים של הבעלים, אלא של כל מי שקשור במועדון. "הוכחנו אופי. ננצח אותם בקפריסין. אנחנו יותר טובים מהם", אמרו השחקנים ביציאה מהאצטדיון. המאמן ברק בכר לא אהב את הטענות שהקבוצה נחלשה: "אתם ממהרים לסכם, עוד לא התחילה העונה. עשינו טעויות ושילמנו עליהן, אבל חזרנו להיות ב"ש האמיתית. הטעויות זה שילוב של הרבה דברים, אבל נדע לעבוד עליהן ולתקן. התוצאה פחות טובה, אבל אפשר לעשות הכל בגומלין".

במקרה של אי העפלה לשלב הבתים, ברקת תצטרך להביא, על פי ההערכות, 30 מיליון שקלים מהבית וכדי לקזז מהסכום לא מן הנמנע שיהיו שינויים מרחיקי לכת, בין היתר שחרור שחקנים בכירים. בארגוני האוהדים טענו כי כמה מאות מהם מתכוונים לנסוע לאי השכן גם בשל העלויות הלא גבוהות הכרוכות בנסיעה.

גיא מלמד, שלא נרשם למשחקים מול ניקוסיה, מאוכזב ממעמדו. אלונה ברקת סירבה לשחררו ובינתיים השחקן מוצא את עצמו שבוע אחרי שבוע מחוץ לסגל. גם ניב זריהן, שמואל שיימן ו-וובה בראון לא נכללו אתמול ב-18. שחקנים הופתעו כשזריהן לא התלבש והוא יבקש הבהרות. "נקבל החלטות רציניות אחרי המשחק בשבוע הבא" אמרו בב"ש. המאמן התייחס לנושא: "הסגל גדול כבר כמה שנים. זה לא חדש לנו. צריך לדעת לנהל את זה. כשיש תוצאות לא טובות אז מדברים על זה, אבל נתמודד גם עם זה. יש יותר מדי עליות וירידות והבדלים בין המחציות ואת זה צריך לשפר". חאתם עבד אלחמיד חזר לאימונים מלאים וברגע שייכנס לכושר יבוא בחשבון להרכב.

הדחה עשויה להביא לפרידה. וואקמה (אלן שיבר)
הדחה עשויה להביא לפרידה. וואקמה (אלן שיבר)

 

 

הוסף תגובה