פשוט ונאמן: הקשר של טורס לאתלטיקו מדריד

צנוע ובעל עבר נקי מבעיות משמעת, קונצנזוס אצל הקהל ובעל רעב בלתי נגמר למשחק. פרננדו טורס רוצה לזכות בתואר ראשון במדי אתלטיקו מדריד, רגע לפני הפרידה הסופית

תגיות: פרננדו טורס

אריאל קופלר
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

"אשמח להיות הפרנצ'סקו טוטי של אתלטיקו". את המשפט הזה אמר פרננדו טורס בתחילת הקדנציה השנייה שלו במדי אתלטיקו מדריד וזאת הייתה גם משאלת ליבם של כל אוהדי הרוחי בלאנקוס.

  • הערב ב-21:45, ישיר בערוץ 10: גמר הליגה האירופית

נאמנות מקצוענות, צניעות, לב ונשמה, משחק הקרבה בלי פשרות, כולם למען אחד ואחד למען כולם. אלו התכונות המייצגות יותר מכל עבור אוהדי אתלטיקו מדריד את קבוצתם. אלו בדיוק התכונות שתמצאו אצל פרננדו טורס, השחקן שמסמל עבור האוהדים יותר מכל אחד את רוח המועדון, האחד שלמען כולם, סמל למחויבות ולמקצוענות.

הסיפור של טורס הוא דיי בנאלי, הכל לפי הספר. לא תמצאו אצלו פרובוקציות, לא תקראו בשום עיתון על בעיות משמעת או על סיפורים ביזאריים שתפסו את הכותרות. כשכדורגלן מתחיל לגעת בתהילה ולהרוויח את הכסף הגדול, קל מאוד להשתנות, לקנות מכוניות יוקרה ולהיצמד לדוגמניות על.

זה לא טורס. טורס הוא איש של אישה אחת ושל קבוצה אחת. לפני 11 שנים כאשר עזב לראשונה בחייו את מועדון נעוריו הוא לקח איתו את מי שהייתה אז חברתו והיום אם ילדיו. כמו האדם ככה, גם השחקן. טורס לפני הכול הוא היה ותמיד יהיה אוהד אתלטיקו מדריד. כאשר הוא נוסע לבקר את חברי הילדות שלו בשכונה שבה גדל, הוא דואג לנסוע עם רכב פשוט וצנוע ולא פרארי על מנת לא להוציא לאנשים את העיניים. הוא לא מחפש את אהבת הקהל בכוח כי הנרקיסיזם פשוט לא קיים אצלו.

בשונה מכוכבים ראוותניים אחרים, טורס תמיד נשאר צנוע. את רוב כספו הוא העביר לטיפול אביו, אחיו וסוכנו, וזאת כדי שיוכל להמשיך להיות מקצוען ברמה הכי גבוהה שיש ולמען העתיד שאחרי הכדורגל. כך למשל, הוא קנה מספר בתים להשכרה באזורים יוקרתיים במדריד ופתח רשת מועדוני כושר בספרד.

אוהדי אתלטיקו אוהבים את מי שהיה "רוחי בלאנקו" מגיל ילדות בזכות זה שהיה שחקן מעולה, אבל גם אדם וספורטאי למופת. השחקן שהגיע לקדנציה שניה במועדון על מנת לשקם את הקרירה במקום שבו הוא מרגיש הכי אהוב והכי בנוח, הפך בעונה האחרונה לשחקן ספסל ולא הצליח להציג את היכולת שאפיינה אותו לאורך כל הקרירה, וזה הוביל אותו לקבל את ההחלטה שזו תהיה עונתו האחרונה במדריד.

הבחירה הייתה שלו, הוא רוצה להמשיך במקום אחר כי הוא רוצה לשחק יותר, אחרי 3 שנים במדי הקולצ'ונרוס בהם לא הצליח לזכות בתואר עם הקבוצה, היום בערב תהיה ההזדמנות האחרונה שלו להגשים חלום.
"פרננדו הוא אגדה במועדון שלנו, תמיד אמרנו שההחלטה לגבי עתידו היא רק שלו כי זה הבית שלו", החמיא לו נשיא המועדון, אנחל חיל, "בשבילו הדלתות של אתלטיקו מדריד תמיד יהיו פתוחות, גם כאשר ירצה לסיים קרירה בתור כדורגלן פעיל".

גדל באתלטיקו מגיל צעיר (getty)
גדל באתלטיקו מגיל צעיר (getty)

פרננדו טורס רוצה להמשיך לשחק ואוהדי הקולצ'ונרוס רוצים שזה יהיה במדי אתלטיקו מדריד, אבל בגילו וביכולתו הנוכחית זה לא הולך ביחד עם דעותיו של דייגו סימאונה, מאמן הקבוצה. "ניסיתי להסביר את זה לאוהדים, אבל האווירה היא שאין מה לעשות עם זה”, החלוץ ניסה לנמק את במסיבת העיתונאים שבה הודיע על עזיבתו. אם תשאלו את אוהדי הקבוצה מה דעתם על טורס, רובם יענו שצריך לתת לו חוזה לכל החיים באתלטיקו עד אשר ירצה לפרוש, ואם אפשר גם איזה פסל מחוץ למטרופוליטנו.

עד לפרישה ביום רביעי תהיה לטורס ההזדמנות האחרונה לזכות בתואר הראשון והאחרון בקרירה שלו במדי הקולצ'ונרוס, ולהביא לאוהדים שכל כך אוהבים אותו תואר. גם מבלי לזכות בתואר, פרננדו טורס לעולם לא יהיה "עוד שחקן" , לפני הכול הוא אוהד של אתלטיקו מדריד, בתור ילד היה הולך למשחקי הקבוצה, ונשאר אחריהם על מנת להצטלם עם שחקניה.

הכישרון שלו עם כמות השערים הרבה שכבש במדי הקבוצה הפכו אותו לאגדה במועדון ולשונה כל כך מיתר הכוכבים בעידן הכסף הגדול. לאחרונה "אל ניניו" נשאל מה הרגע האהוב עליו בקריירה ככדורגלן, ואז הוא ענה בהחלטיות: "החזרה לוויסנטה קלדרון, שהייתה הרבה יותר משמעותית בשביל משער הניצחון בגמר היורו". הערב הוא רוצה לחוות עוד רגע של קסם עם הקבוצה אותה הוא כל כך אוהב.

מחפש תואר ראשון באתלטיקו (getty)
מחפש תואר ראשון באתלטיקו (getty)
רעב עדיין למשחק (getty)
רעב עדיין למשחק (getty)
הוסף תגובה