מאנצ'יני: "נמאס לי מזה שאיטליה לא מנצחת"

שיאים שליליים לאזורי ב-1:1 מול אוקראינה. ומה חושב אנדריי שבצ'נקו האגדי?

א א א א (שנה גודל)
השקיעה נמשכת (getty)
השקיעה נמשכת (getty)
תחילת כתבה

מה יהיה, איטליה? שקיעתה של נבחרת האזורי נמשכה אתמול (רביעי) אחרי שאלופת העולם לשעבר סיימה רק ב-1:1 מול אוקראינה במסגרת משחק הכנה לקראת המפגש מול פולין בליגת האומות ביום ראשון.

זה לא סוד שהנבחרת מארץ המגף, שכלל לא העפילה למונדיאל האחרון ברוסיה (לראשונה אחרי 60 שנה), נמצאת בירידה חדה בשנים האחרונות וגם הפעם התקשתה מאוד להרשים. המספרים מדברים בעד עצמם: בעקבות ה-1:1 מול האוקראינים אתמול, איטליה השלימה משחק שמיני ברציפות בו היא סופגת - לראשונה מאז שנת 1959. אם זה לא מספיק, זו הייתה הפעם הראשונה אחרי 93 שנים (!) שהאיטלקים לא מנצחים חמישה משחקי בית רצופים.

למעשה, הניצחון האחרון של איטליה הושג בחודש מאי, אז היא גירדה 1:2 דחוק ורחוק ממשכנע מול ערב הסעודית. בשביל הניצחון הקודם לפני כן צריך לחזור עד אוקטובר 2017, אז האזורי חגגו 0:1 קטן אצל אלבניה במסגרת הבית הישראלי של מוקדמות המונדיאל.

מאנצ'יני. שיא שלילי אחרי שיא שלילי (getty)
מאנצ'יני. שיא שלילי אחרי שיא שלילי (getty)
קייליני מתוסכל. איטליה במצב רע (צילום: getty)
קייליני מתוסכל. איטליה במצב רע (צילום: getty)

"אנחנו חייבים להיות יותר חדים כשיש לנו הזדמנות לכבוש כי משחקים מנצחים עם שערים", הודה המאמן המתוסכל רוברטו מאנצ'יני. "נמאס לי מזה שאנחנו לא מנצחים וכמוני, כך מרגישים גם כולם. התקשנו מאוד לכבוש, למרות כל ההזדמנויות שהגענו אליהן, בעוד אוקראינה כבשה כבר בבעיטה השניה שלה. לצערי כך הדברים נראים כרגע ונהיה חייבים לעבוד על זה. איבדנו קצת מהדרך והמומנטום אחרי החילופים, אבל צריך לזכור שמדובר במשחק ידידות".

קשר קליארי, ניקולו בארלה, רשם הופעת בכורה וזכה למחמאות מהמאמן. בתקשורת התעכבו עם מאנצ'יני על המשחק הקרוב מול פולין בליגת האומות והוא נשאל מה ישנה בנבחרת כדי לראות יכולת יותר טובה ובעיקר שלוש נקודות: "אנחנו צריכים לבנות על הדברים החיוביים מהמשחק הזה. אני חושב שהחלוצים שלנו עשו עבודה טובה והם לא הבעיה. יש לנו רק ארבעה ימים ומצפה לנו עוד נסיעה לפולין, כך שזה לא יהיה פשוט ואין יותר מדי זמן לנוח".

אחד השחקנים הכי גדולים בתולדות הכדורגל האיטלקי הוא ללא ספק מאמנה הנוכחי של אוקראינה, אנדריי שבצ'נקו, שנחשב לסוג של סמל במילאן. אחרי המפגש הפיקנטי מבחינתו הוא ניתח את האכזבה של האזורי: "איטליה שיחקה טוב, בעיקר במחצית הראשונה, ועל כך אני מוריד בפניהם את הכובע. הם שלטו והיו עדיפים על אוקראינה שעשתה יותר מדי טעויות ונענשה, אבל בהמשך השתפרנו והצלחנו לחזור בזכות משחק המעבר. אני מקווה שאיטליה תוכל לנצח את פולין".

שבצ'נקו. שומר חסד לאיטלקים (getty)
שבצ'נקו. שומר חסד לאיטלקים (getty)
מעבר לתגובות