פעמיים כי טוב: צמד שני לזהבי, 1:2 לגוואנגז'ו. צפו

אחרי שתי החמצות ענק, הישראלי הלוהט השלים מהפך מול ג'יאנגסו בחוץ

תגיות: ערן זהבי

מערכת אתר ערוץ הספורט  
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

מה עוד אפשר להגיד שלא נאמר על ערן זהבי. פנומן, מכונת שערים, סקורר, תבחרו אתם את התיאור שיתאר בצורה הכי טובה את קפטן הנבחרת. היום (שישי) זהבי במו רגליו סידר ניצחון גדול לגוואנגז'ו ר.פ, שניצחה 1:2 את ג'יאגנסו והתבססה בפסגה.

זה היה משחק הפכפך עבור הישראלי, שפתח אותו בצורה רעה מבחינה אישית עם שתי החמצות ענק, כולל אחת מול שער חשוף. יחד עם זאת, זהבי כמו זהבי, רק מקבל מוטיבציה ממקרים כאלה. הישראלי המשיך במומנטום הנפלא שלו, כבש צמד אדיר ובכך העלה את את מאזנו לשישה שערים, כולם בארבעת המשחקים האחרונים.

בעקבות התוצאה, הכחולים סידרו לעצמם שבוע נוסף בפסגת הליגה הסינית, כשהם צברו 16 נקודות בששת משחקי הליגה עד עתה (עדיין לא הפסידו). אז נכון, יש בליגה הסינית שמות נוצצים מזהבי, כמו אלכס טישיירה וראמירס אותם פגש היום, אבל הישראלי מוכיח שבליגה הזאת, הוא מגלה עליונות יוצא דופן. גוואנגז'ו הקטנה שאף אחד לא החשיב אותה כמועמדת לאליפות, משאירה מאחור לעת עתה את האחות הגדולה, גוואנגז'ו אבנגרנדה, וזה הרבה בזכות ערן זהבי.

מהלך המשחק
כבר בדקה ה-4 החמצת ענק לערן זהבי. ג'יהאנו העביר מסירה נהדרת לישראלי, שניצב מול שער חשוף, אך מ-16 מטרים בעט מעל המשקוף. קפטן הנבחרת המשיך להיות האיש הפעיל ביותר במדי גוואנגז'ו, כאשר בדקה ה-17, זהבי ניצב מול השוער אך בעט חלש לגופו.

בדקה ה-35 הגיע העונש של גוואנגז'ו על ההחמצות. מתפרצת קטלנית הסתיימה בבעיטה של אלכס טישיירה, שדייק מ-10 מטרים וקבע 0:1 בניגוד גמור למהלך המשחק. המחצית השניה נפתחה בשליטה של ג'יאנגסו, כאשר בדקה ה-54 מספרת אדירה של אלכס טישיירה נעצרה במשקוף.

זהבי לקח ובדקה ה-62 הוא גם החזיר. הרחקה רעה של הגנת ג'יאנגסו הגיעה לזהבי שמ-16 מטרים הפציץ לחיבורים וקבע 1:1, שער נהדר לחלוץ הישראלי. חשבתם שהוא יעצור? תחשבו שוב. ערן זהבי המשיך להפגיז ובדקה ה-77 שום ניצל רפיון בהגנה של המארחת ומקצה הרחבה בעט כדור חד לרשת, 1:2 לגוואנגז'ו. היתרון נשמר עד לשריקת הסיום, ניצחון ענק לכחולים, שכל כולו רשום על שחקן אחד: ערן זהבי.

סידר לגוואנגז'ו את הפסגה
סידר לגוואנגז'ו את הפסגה
הוסף תגובה