"ברזיל? גם בישראל יש שחקנים טובים מאוד"

ערן זהבי בראיון: הוכחתי שיש כדורגלנים נהדרים גם בארץ ממנה באתי

תגיות: ערן זהבי

מערכת אתר ערוץ הספורט  
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לאחר פתיחת עונה מהוססת, ערן זהבי חזר להיות ערן זהבי שכולנו מכירים. קפטן הנבחרת חזר לחורר רשתות בגוואנגז'ו, וסופר כבר ארבעה שערים מפתיחת העונה, שמסדרים לקבוצתו את המקום הראשון בליגה הסינית. נכון, הכחולים עדיין נחשבים לקבוצה קטנה במזרח, אבל עם הביטחון והווינריות של זהבי, בר.פ כבר מתחילים לחלום בגדול.

רגע לפני משחק הליגה מול ג'יאנגסו סונינג, זהבי התפנה לראיון מיוחד בסין בו סיפר על התחושות מפתיחת העונה וגם הצהיר: השחקן הישראלי לא נופל מהשחקן הברזילאי.

"אני מקבל כאן הערכה גדולה וזה מאוד משמח אותי", זהבי סיפר, "בתחילת העונה המצב הפיזי שלי לא היה כל כך טוב, אבל הקבוצה שלי הסתדרה גם כשלא הייתי בשיאי. ככל שהעונה הזאת תתקדם ככה אשתפר ואשתפר וכך גם הקבוצה כולה".

בהמשך, הישראלי הסביר שגם כשלא הלך לו, הוא לא הרים ידיים: "אני מתאמן על בעיטות לשער כל הזמן, במיוחד כשאני לא מבקיע. אמרתי לעצמי שאני חייב להיות רגוע, והמאמן נתן בי תמיכה, וזה עזר לי לחזור לעצמי".

השגריר של הכדורגל הישראלי
השגריר של הכדורגל הישראלי

זהבי ניסה להסביר מה השתנה אצל גוואנגז'ו שאשתקד הייתה קבוצת מרכז טבלה, ואילו העונה כבשה את הפסגה: "אני חושב שהשנה יש שיתוף פעולה נהדר בקבוצה, אנחנו מתאמנים טוב ויש תחושה שמשהו השתנה. יחד עם זאת, אנחנו לא חושבים רחוק מדי. אני חושב שיש לנו סיכוי לעשות משהו גדול השנה".

אקס מכבי ת"א ניסה לאמוד על ההבדלים בין קבוצתו בישראל לבין זו שבסין: "כל ליגה זה משהו אחר, בישראל שיחקתי בקבוצה הכי טובה בליגה, בסין זה קצת שונה, אבל זה מאתגר איתי".

בסיום זהבי יצא להגנת הכדורגל הישראלי וסיפק הצהרה מפתיעה: "אני השגריר של הכדורגל הישראלי ומייצג את התדמית של הכדורגלנים בארץ שממנה אינ בא. בניתי גשר בין מדינות, אני רוצה להוכיח שלא רק בברזיל יש שחקנים טובים, אלא גם בישראל".

מאמין שהקבוצה שלו יכולה להגיע רחוק השנה. זהבי
מאמין שהקבוצה שלו יכולה להגיע רחוק השנה. זהבי
הוסף תגובה