מי שמפחד, מפסיד: אין עדיין בשורה בנבחרת

משחק הבכורה של אנדי הרצוג על הקווים הסתיים ללא שום בשורה. במקום לפתוח עם השחקנים הטובים במדינה כמו סלומון וסבע, המאמן השתמש במערך מפוחד בלי יוזמה. שלמה שרף בטור על בחירת שחקני ההגנה, התגובה האיטית בחילופים וההחמצה של זהבי

שלמה שרף
שלמה שרף
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הופעת הבכורה בעידן החדש של אנדי הרצוג על הקווים ו-ווילי רוטנשטיינר כמנהל הסתיימה באכזבה גדולה. לא ראינו שום שינוי בנבחרת מהקדנציה הקודמת. עם כל הניסיונות לא לקטול ולהיות יותר קצת יותר מעודד, אי אפשר להתעלם ממה שראינו. מההתחלה הנבחרת לא הורכבה נכון. יש שחקנים שבולטים בליגה שלנו כמו דיא סבע, מנור סולומון ודור מיכה שלא מקבלים את הקרדיט בהרכב, וזו כבר שגיאה ראשונה.

לעומת זאת, שחקנים שלא פתחו את העונה כלל עדיין ממשיכים להיות אלו שנכללים ב-11. שחקנים כמו בירם כיאל וביברס נאתכו, ואפילו שרן ייני, שלפני שבוע-שבועיים קיבל את החולצה של ההרכב במכבי ת"א. זו לא הדרך הנכונה. אני גם חושב שלשחק עם שלושה קשרים שהם אחוריים יותר זו טעות. עם כל הכבוד לנאתכו, התרומה שלו לנבחרת בכל הקריירה הייתה די קטנה, וגם היום הוא לא היה בשיאו, מה גם הכושר הגופני שלו די לקוי. דווקא דור פרץ בלט ועשה כמה פריצות טובות, אז אפשר לראות אותו כנקודת אור בחוליית הקישור.

גם על הטעויות בחוליית ההגנה יש עוד הרבה על מה לדבר. אין לנו היום שני בלמים טובים, אז לבוא לשחק עם שלושה? ניסו קפילוטו הוא לא שחקן שמתאים לנבחרת. וכמו שכבר אמרתי, הבחירה בייני רעה. הוא לא בלם טבעי ובחיים לא היה. עיאד חבשי גם כן די אפור. בסך הכל הגנה גרועה, אבל מזל שהשוער שלנו עשה משחק מצוין והציל את הנבחרת משניים שלושה שערים.

בסך הכל ההגנה המבולבלת של אלבניה נתנה לנו אפשרויות במחצית הראשונה להבקיע, והשחקנים שלנו לא ניצלו זאת. זה היה מאד קרוב עם המצב של ערן זהבי, שרשם החמצה גדולה שלא מתאים לו להחמיץ. אולי הוא חשב שהוא בליגה הסינית עדיין. הוא היה צריך לעשות 0:1, ולא עשה זאת.

הרצוג, היה חייב לפתוח עם השחקנים הכשרוניים יותר
הרצוג, היה חייב לפתוח עם השחקנים הכשרוניים יותר

ואם נחזור למאמן, הדבר הגרוע ביותר שאפשר להבין מהמשחק הזה הוא עניין החילופים. הרצוג לא הגיב ישר כשהיה צריך. את החילוף הראשון עשה בדקה ה-55, ואז אחרי השער לקח לו יותר מדי זמן, עד הדקה ה-75. הוא היה חייב להגיב יותר מהר ולשנות את המשחק.

אם סבע או סלומון היו פותחים, לדעתי המשחק היה נראה אחרת. הוא בנה את ההרכב כדי להשיג תיקו, וכנראה לא רצה לנצח מספיק, מי שמפחד מפסיד. הרצוג היה חייב לשחק עם שחקנים יותר כשרוניים. הם השחקנים הכי טובים בכדורגל הישראלי. לא יכול להיות ששחקנים שיושבים על הספסל בחו"ל מקבלים את חולצת ההרכב.

בקיצור, לא ראינו שום בשורה חדשה. מצד שני, הם בסך הכל כמה ימים ביחד עם הצוות החדש. האשמה העיקרית פה היא ההתאחדות לכדורגל. במשך כמעט שנה לא היה לנבחרת מאמן קבוע וצוות מקצועי רציני שיבנה תהליך לקראת הקמפיין. אני חושב שצריך לתת להם עוד קצת זמן ואת ההזדמנות להתחבר, כי אני לא בטוח שהרצוג אפילו מכיר את כל השמות של השחקנים שיש לו, ולמה הם מסוגלים.

זהבי, החמצה שלא מתאימה לו
זהבי, החמצה שלא מתאימה לו
הוסף תגובה