ברק פלג: "נגזר על מכבי חיפה לרדת העונה"

המאמן: "נעשו כאן טעויות בשנים האחרונות". אלפסי: "שמח עבור המועדון והאוהדים. הקבוצה הזו שווה יותר מלהיאבק על הישרדות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

זאת שבוכה וזאת שצוחקת. בעוד שמכבי חיפה נפרדה הערב (חמישי) מליגת העל למרות שניצחה 84:105 את הפועל גלבוע/גליל, עירוני נהריה חוגגת הישארות בזכות ניצחון דרמטי 76:77 על מכבי אשדוד, מסל על הבאזר של אלכס יאנג.

"יש אנשים בחיפה שפועלים עם כל הלב ולא הולכים לישון הלילה", אמר מאמן הירוקים, ברק פלג, "זאת הנקודה שהכי תכאב לי. זה מה שנגזר על מכבי חיפה העונה ואני חלק מזה. אני מתרשם שיש פה אנשים רציניים ואיכותיים שמבינים שנעשו פה טעויות בשנים האחרונות. אני חושב שצריך לדבר רק כשנהיה יותר רגועים ופחות אמוציונליים. גם כשניצחנו שני משחקים לא הרגשתי שאנחנו משחקים טוב".

"הליגה השנייה היא לא ליגה קלה", הוסיף פלג, "זה לא רק פונקציה של כסף אלא של בניה נכונה. לאו דווקא דברים שמתאימים לליגה לאומית מתאימים לליגת העל ולהיפך. הארגון צריך לחשוב איך להיערך בהתאם להמשך. התנאי שלי היה לבוא רק לחודש הזה. ברמה הרגשית לא התנתקתי ממש מרעננה וגם כשהגיעה הצעה לא מיהרתי לקחת אותה. כרגע אני לא מסוגל לחשוב על שום דבר מלבד הירידה".

אצל נהריה, באופן טבעי, מצב הרוח היה שונה. "אני שמח בשביל העיר הזו והקהל שתמך בנו", סיפר מאמן עירוני נהריה, אריק אלפסי, "זאת עונה שלישית שלי פה, שזה די נדיר בארץ. המועדון הזה יקר לי ורציתי לשאיר אותו בליגת העל. עשינו טעויות בטרום העונה ותיקנו אותן מאוחר מדי".

"זאת הייתה עונה קשה מאוד עם המון הפסדים מתסכלים", הוסיף אלפסי, "הקבוצה הזו שווה יותר מלהיאבק על הישרדות בליגה. חזרנו עם המון אופי ונחישות. אני מודה לקהל שדחף אותנו. אני לא אעזוב את השחקנים שלי לעולם, אלא אם ארגיש שאיבדתי את חדר ההלבשה".

"הליגה השנייה היא לא ליגה קלה". פלג (מנהלת הליגה)
"הליגה השנייה היא לא ליגה קלה". פלג (מנהלת הליגה)
למרות הכל, נהריה שרדה (מנהלת הליגה)
למרות הכל, נהריה שרדה (מנהלת הליגה)

 

הוסף תגובה