פיצוץ בין דייויד לדני פדרמן על רקע הפיצול במכבי ת"א

מתיחות אצל הצהובים? הבעלים נחוש לבטל את ההחלטה על הפרדת הסגלים עקב המתווה המסתמן, בעוד בנו דוחף להמשיך בתכנית כמתוכנן. השניים הגיבו: מדובר בהמצאה שקרית

רועי כהן ועמרי מנהיים
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

גוברת המתיחות במכבי ת"א לקראת ההכרעה בסוגיית החוק הרוסי בכל הנוגע לתוכנית הפיצול. בזמן שדני פדרמן דוחף להמשיך בתוכנית כמתוכנן, בלי קשר למתווה שעליו יחליטו השחקנים ומנהלת הליגה, דייויד פדרמן נחוש לחזור מההכרזה הדרמטית ולהודיע כי הצהובים ימשיכו במתכונת הרגילה.

כבר תקופה ארוכה שבמכבי עוקבים בדריכות אחר הנעשה בדיונים בין השחקנים למנהלת. בפגישות בין יו"ר המנהלת שמואל פרנקל לבין דיוויד פדרמן, בעלי מכבי אמר כי מכבי "תוכל לחיות" עם פורמט של שישה זרים וחוק רוסי. זו הסיבה שזה המתווה שהמנהלת מנסה להגיע אליו.

דיוויד פדרמן מסר בתגובה: "מדובר בהמצאה שקרית. אני בדרך כלל לא נוהג להגיב על ידיעות מסוג זה, אך מדובר בדיווח שאין בו אמת. מדובר בקשקוש מוחלט! דעתי בנושא לא השתנתה במילימטר - החוקים הבלתי ספורטיביים שקיימים רק בליגה הישראלית מכשילים קבוצות ישראליות בזירה האירופית. ההחלטה של כל בעלי מכבי ובכללם אנוכי עומדת בעינה".

דני פדרמן מסר: "מדובר בהמצאה. מתחת ומעל לפני השטח יש גורמים אינטרסנטים שמבקשים להשתמש בתקשורת כדי לערער את אחדות מכבי".

בינתיים, כשנותרו שני מחזורים לסיום העונה הסדירה, מכבי תל אביב תארח מחר (חמישי, 21:05, ישיר ב-5SPORT) את נס ציונה במטרה לשמור על סיכוי להעפיל לפסגה. פייר ג'קסון שוב לא נרשם, בפעם השלישית ברציפות, כשגם דיאנדרה קיין וארט פראחוסקי נותרו בחוץ.

ג'קסון. שוב נותר בחוץ (אלן שיבר)
ג'קסון. שוב נותר בחוץ (אלן שיבר)

נס ציונה קטעה בסיבוב שעבר רצף של שמונה הפסדי ליגה למכבי ת"א, כולם פרט לאחד בפער דו-ספרתי. זה היה הניצחון השני בתולדותיה על הצהובים, אחרי ה-71:72 המפתיע במפגש הראשון ביניהן בכל הזמנים באוקטובר 2013 משלשת ניצחון של פרסטון נואלס. בשני המקרים נס ציונה הייתה עולה חדשה בליגה ובסגל שלה מצמד הניצחונות נותר רק טל דן, שקלע 11 נקודות בכל אחד משני המשחקים.

אחרי שני ניצחונות רצופים, נוצחה עירוני נס ציונה במחזור שעבר 98:92 במשחק בו פיגרה כבר ב-30 הפרש באמצע הרבע השלישי. היא עדיין תלויה רק בעצמה במאבקי הכניסה לפלייאוף, עם יתרון של נקודה על בני הרצליה ושתי נקודות על פני מכבי ראשל"צ, אבל מול שתיהן היא בנחיתות בשובר השוויון, כאשר בשני המחזורים האחרונים מחכות לה מכבי ת"א והפועל ירושלים.

מנגד, לראשונה מאז אמצע הסיבוב השני, עומדת מכבי ת"א על רצף ניצחונות, כאשר בשניהם היא יצאה מפיגור דו-ספרתי בזכות רבע מוחץ: 20:32 בעשר הדקות האחרונות נגד עירוני נהריה ו-16:29 ברבע השלישי בראשל"צ. רצף הניצחונות הקודם של הצהובים בליגה נקטע בהפסד בית לנס ציונה, 85:76 לאחר איבוד יתרון 35:43 במחצית.

זאנה. יחסום את מכבי ת"א בדרך למקום הראשון? (מנהלת הליגה)
זאנה. יחסום את מכבי ת"א בדרך למקום הראשון? (מנהלת הליגה)
הוסף תגובה