דגל ישראל יונף באליפות העולם בדוחא

הקטארים הבטיחו, התקווה תנוגן אם תושג מדליית זהב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אליפות העולם באתלטיקה תיערך בשנה הבאה בדוחא, בירת קטאר. עד לשנה שעברה, אירוח של אירוע ספורט במדינה ערבית היה מהווה בעיה קשה לישראל, אבל בתקופה האחרונה יש רוחות חדשות. באוקטובר ביקרה בדוחא משלחת ישראלית מצומצמת, שכללה את מנכ"ל איגוד האתלטיקה, גל לב רן, ורנו לונגוורה המנהל ההישגי הבין-לאומי, במסגרת תדרוך ראשוני שביצעה הוועדה המארגנת של אליפות העולם 2019 להתאחדויות השונות.

במספר ישיבות עבודה שנערכו במהלך הביקור הובטח לנציגות הישראלית שהמשלחת הישראלית על כל חלקיה, מקצועית, לוגיסטית, מנהלית ותקשורתית, תזכה ליחס שווה וזהה לזה שתקבלנה יתר המשלחות שתגענה לאליפות, בכלל זה חשיפת סמלי המדינה ודגל ישראל על ציוד המשלחת ובאצטדיון עצמו ונגינת ההמנון במקרה של זכייה במדליית זהב. למרות זאת, לא תאושר כניסה של בעלי אזרחות ישראלית שיגישו בקשות פרטיות לצפייה באליפות, אבל כל מי ששמו יופיע כחלק מהמשלחת הישראלית, יקבל אישור כניסה לקטאר ולאליפות.

בגלל תנאי האקלים השוררים בקטאר, האליפות תתקיים באופן חריג מהמקובל, מה-27 בספטמבר עד ה-6 באוקטובר באצטדיון חליפה הבין-לאומי הממוקם באזור אל-ווהאב, כ-14 ק"מ ממרכז הבירה דוחא. המשמעות היא שהאתלטים הבכירים בעולם יאלצו לבצע התאמות עם חידוד והגעה לשיא העונה שלהם בשלב מאוחר יותר.

תאריכי התחרות אילצו שינוי בתאריכים של הרבה תחרויות מרכזיות בעולם ובמדינות השונות. מסיבה זו יערכו ב-2019 תחרויות כמו אליפות ישראל, אליפות אירופה לאומות ותחרויות נוספות בשלב מאוחר יותר של העונה מאשר בשנים בהן מתקיימת אליפות העולם בתחילת חודש אוגוסט.   

מיננקו. התקווה תנוגן בדוחא (getty)
מיננקו. התקווה תנוגן בדוחא (getty)
הוסף תגובה