צפו: אדווה כהן בגמר 3,000 מטר מכשולים

אליפות אירופה: שיפרה את השיא הישראלי, אותו שברה בתחילת השנה, ב-12 שניות. הגמר ייערך בראשון בערב (21:55)

תגיות: אדווה כהן

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הישג מרשים לאדווה כהן באליפות אירופה באתלטיקה. הרצה העפילה לגמר ב-3,000 מטרים מכשולים לאחר שסיימה במקום ה-12 במוקדמות ושברה את השיא הישראלי אותו קבעה מוקדם יותר השנה. היא עצרה את השעון על 9:36.13 הגמר ייערך בראשון בערב בסביבות השעה 21:55.

זוהי למעשה אליפות אירופה הראשונה של אדווה כהן והיא הצליחה להשאיר בה חותם רציני. ארבעה חודשים אחרי ששברה את השיא הישראלי בקנזס, הרצה ריסקה אותו ביותר מ-12 שניות היום בברלין מה שסידר לה את המקום השביעי במקצה שלה וה-12 הכללי.

מדובר בהישג נוסף של המשלחת הישראלית באליפות. רק לפני יומיים זכתה לונה צ'מטאי בריצת 10,000 מטר, בעוד חנה קנייזבה מיננקו תוכל אף היא להשיג מדלייה עוד הערב בגמר הקפיצה המשולשת.

"אני פשוט רצה. התאמנתי במיוחד בשביל זה כל השנה, עליתי לגמר כמו שתיכננו והצלחתי לשפר שיא על הדרך. לא ראיתי את התוצאה. לא ציפיתי לזה בכלל", אמרה אדווה כהן הנרגשת לאחר הריצה."האווירה והכל התחבר והצלחתי לרוץ כמו שצריך. יש פה יותר קהל, אפילו יותר מארצות הברית. זה נתן את האדרנלין להמשיך לרוץ ולתת את הכל כי כמעט כל העולם צופה".

"הבדלי הגבהים הלחיצו אותי בהתחלה, אבל ככל שהתאמנתי הבנתי שאני זאת אני ואי אפשר לעשות כלום כדי לשנות את זה. הריצה הייתה טובה יותר ממה שתיכננתי. נתתי את מה שיש לי".

ניפצה את השיא הישראלי
ניפצה את השיא הישראלי

 שרת הספורט מירי רגב שוחחה עם כהן לאחר ניפוץ השיא הישראלי ואמרה לה: "הספורט הישראלי מצדיע לך על הישג ענק ושבירת השיא בבמה הכל כך מכובדת - אליפות אירופה. הוכחת שאין מכשול שאינך יכולה לעבור. ראינו איך הבאת את כל כולך למסלול והרוח הישראלית דחפה אותך לכל אורך 3,000 המטרים. גאה בך ומאחלת לך הצלחה בגמר ביום ראשון. שבת שלום".

הוסף תגובה