"כשלא אהיה תחרותית, אדע שזה הזמן להפסיק"

אליסון פליקס הרצתה בישראל: "האתלטיקה כאן מתפתחת"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

איגוד האתלטיקה בישראל ערך היום (שלישי) יום עיון בהשתתפותה של האצנית האמריקאית המעוטרת, אליסון פליקס, אחת מהספורטאיות הבכירות ביותר של עולם האתלטיקה (ריצת 100 ,200, 400 מטר ושליחות). היא בעלת 9 מדליות אולימפיות, 6 מהן מזהב. ב-200 מטר למשל היא האלופה האולימפית מלונדון 2012, שלוש פעמים אלופת העולם ובאמתחתה עוד 2 מדליות כסף אולימפיות במרחק הזה בלבד, כשרשימת ההישגים שלה עוד ארוכה.

גם אסתר רוט שחמורוב, מי שהחזיקה במשך 46 שנה בשיא הישראלי ל-100 מטר עד לפני שבוע נכחה בכנס ובירכה את האמריקאית. פליקס הרצתה בפני האתלטים הישראלים: "זה בהחלט היה מסע עבורי. אחד השיעורים שבובי קירסי (המאמן שלה, ש.א) לימד אותי הוא ששום דבר טוב לא קורה ברגע. כדי להשיג משהו, כדי לעשות משהו שאף אחד לא עשה לפניך, אתה צריך לעבוד קשה וזה ייקח זמן, זה תהליך".

"כספורטאים יהיו לכם רגעים שהכל יתחבר ויהיו רגעים של יאוש ושהכל נראה כאילו מתפרק. היו לי גם את החוויות האלה, כשהתאמנתי וחשבתי שדברים לא יסתדרו. אבל תמיד צריך להסתכל על התמונה הגדולה, ותמיד חשוב שתהיה לכם תכנית. אני באופן אישי בכל תחילת עונה מסתכלת על השנה ומציבה  לעצמי מטרות, ומטרות מאוד גבוהות. ושבוע אחרי שבוע, חודש אחרי חודש אני דבקה במטרות וככה דברים שנראו מאוד גדולים עבורי הפכו להיות בהישג יד".

לפליקס היה עוד מסר: "בובי גם לימד אותי לאתגר את עצמי. אתה צריך לדחוף את עצמך, לעשות משהו שמפחיד אותך, שלא בא לך בקלות. ברגע שהשגתי משהו עברתי למשהו אחר שאתגר אותי, כמו ריצת ה-400, עברתי לתחום שהיה לי פחות נוח. וזה הדבר הנהדר בריצה שאתה תמיד יכול לדחוף את עצמך,  לבדוק את הגבולות שלך. זה משהו שאני מאוד גאה בו בקריירה שלי שתמיד איתגרתי את עצמי".  

בראיון לערוץ הספורט הוסיפה: "אני מאוד נהנית כאן בישראל. אני חושבת שהאתלטיקה כאן מתפתחת. נשברו לאחרונה שלושה שיאים וזה בהחלט מעיד שהדברים נעים בכיוון הנכון. אני חושבת שאחד הדברים החשובים לאתלט הוא מאמן טוב ומנוסה. זה בהחלט עזר לי בקריירה".

איך היא מוצאת את הרעב אחרי כל כך הרבה הישגים? "אני פשוט אוהבת את הספורט הזה. אני מאוד תחרותית אוהבת מאוד לנצח, כך שלא משנה מה היה בעבר אני רוצה לנצח. אני אוהבת לדחוף את עצמי קדימה. כשזה ישתנה אני אדע שזה הזמן שלי לזוז הצידה".

"אני מקווה לסיים את הקריירה שלי בצורה טובה. אליפות העולם ב -2019 אליפויות ומקווה להיכנס לנבחרת האולימפית לקראת טוקיו 2020".

הוסף תגובה