יו"ר בני לוד, אבו סובחי, הלך לעולמו

האיש החזק במועדון מהלאומית נכנע למחלת הסרטן בגיל 49 בלבד: "היה המוח, הלב והכסף של המועדון". שחקנים וחברים נפרדים

תגיות: ליגה לאומית

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
אבו סובחי. אבל נפל על בני לוד
אבו סובחי. אבל נפל על בני לוד
תחילת כתבה

אבל בכדורגל הישראלי. יו"ר בני לוד, מוחמד אזברגה שידוע בתור אבו סובחי, הלך הלילה (בין שישי לשבת) לעולמו בגיל 49 בלבד אחרי שנכנע למחלת הסרטן והלווייתו התקיימה הבוקר בלוד.

האיש החזק בבני לוד, שאחיו סלימאן מאמן את הקבוצה, נאבק בתקופה האחרונה במחלה הקשה, כשברקע הוא נאלץ להתמודד עם ההאשמות והחשדות נגדו, לפיהם ביצע עבירות כלכליות בסכומים של מאות מיליוני שקלים. אבו סובחי אף היה מאושפז במהלך תקופת החקירות, הוא הורשע, נכנס לכלא והורחק מכל פעילות במועדון.

יעקב הילל, ששימש כמאמן בני לוד ובשנתיים האחרונות כמנהל המקצועי של הקבוצה, נפרד בכאב: "אני מכיר את אבו סובחי עוד בהיותו ילד שנבחן בהפועל לוד. הוא עשה חיל בתחום העסקי, לקח את בני לוד מליגה ג' והפך אותה לקבוצה בליגה לאומית. עבדתי איתו כשהקבוצה הייתה בליגה א', הוא היה בחור טוב עם מילה שהיה בעצם המוח, הלב והכסף של בני לוד. מאוד עצוב".

החלוץ מוראד אבו ענזה: "אני פשוט בהלם. אבו סובחי היה כמו אבא בשבילי ולא היה כדורגל בכלל אם לא הוא. בחיים לא אשכח אותו".

מעוז סמיה נפרד גם הוא: "אבו סובחי זה בני לוד, אי אפשר להפריד בין המילים. האהבה שלו לקבוצה הייתה עצומה, הוא נתן את כולו למועדון מיום הקמתו ועד היום האחרון. זהו יום עצוב לבני לוד. מאמין שהמשפחה תמצא תדרך להתמודד עם המצב ולהמשיך את המורשת שלו במועדון".

גם מההתאחדות לכדורגל נמסרה הודעה: "ההתאחדות לכדורגל מביעה את צערה על מותו בטרם עת של מוחמד אזברגה (אבו סובחי) לאחר מאבק עיקש במחלת הסרטן. אבו סובחי היה בעבר חבר הנהלת ההתאחדות ותרומתו לטובת הכדורגל בלוד ובכלל כאמצעי לחיבור ולמוביליות חברתית היתה יוצאת דופן וראויה לשבח. אנו משוכנעים כי מורשתו ועשייתו לטובת הכדורגל והדו קיום ימשיכו להנחות את כולם. תנחומינו למשפחה האבלה".

ידיעה מצערת מלוד. אבו סובחי
ידיעה מצערת מלוד. אבו סובחי
הוסף תגובה