נגד חוקי הטבע: בארסה שוב תחזור מהקבר?

שנת 2011 הייתה הפעם האחרונה בה יובנטוס חטפה 3:0. שנת 2004 הייתה הפעם האחרונה בה הובסה 4:0. הסיכויים של ברצלונה לעלות לחצי גמר האלופות קלושים, ואפילו לואיס אנריקה לא מפגין אופטימיות, אך זה גם מה שאמרו לפני פ.ס.ז'. נדב יעקבי ישדר עוד נס?

תגיות: אלופות

נדב יעקבי
נדב יעקבי  
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לואיס אנריקה אמר אתמול (שלישי) שבארסה תצטרך להבקיע חמישה שערים מול יובנטוס כדי למחוק את התבוסה 3:0 מהמשחק הראשון ולהעפיל לחצי גמר ליגת האלופות. מאמנה של ברצלונה לקח בחשבון שהגברת הזקנה תצליח להבקיע לפחות שער אחד בקאמפ נואו, כמו שעשתה פאריז סן ז'רמן בשמינית הגמר, ולכן הגיע למספר חמש.

הבעיה היא שלהבקיע חמישה שערים מול יובנטוס נשמע כמו משימה בלתי אפשרית. עזבו חמישה, בואו נראה את בארסה מבקיעה שלושה, ולא סופגת, ולוקחת את המשחק להארכה ואולי לפנדלים. שהרי יובנטוס היא הקבוצה עם ההגנה הטובה באירופה. כרגע אין בכך כל ספק. גם בגיל 39 ג'נלואיג'י בופון הוא אחד השוערים הטובים בעולם, ולאו מסי, צריך לזכור, מעולם לא הבקיע מולו. לפניו עומדים לאונרדו בונוצ'י וג'ורג'יו קייליני, כנראה צמד הבלמים הטוב בעולם כיום.

אולם הגדולה של יובה היא שכל הקבוצה משתתפת במשחק ההגנה, כולל החלוצים. ראינו את זה גם בשבוע שעבר, כאשר האיטלקים הביסו את ברצלונה ומנעו ממנה כמעט מלהגיע למצבים. לא במקרה יובנטוס ספגה העונה רק שני שערים בתשעה משחקים בליגת האלופות. ובליגה האיטלקית היא ספגה 20 שערים ב-32 משחקים. אלו מספרים מדהימים שמוכיחים את העוצמה ההגנתית של יובנטוס כקבוצה.

יודע שהוא יספוג? לואיס אנריקה (getty)
יודע שהוא יספוג? לואיס אנריקה (getty)

אבל רגע, בואו ננסה למצוא מתי בפעם האחרונה יובה הפסידה 3:0, תוצאה שאם תתרחש מחר בקאמפ נואו, תיקח את המשחק להארכה. ובכן, זה קרה בינואר 2011, לפני יותר משש שנים, כשנאפולי הביסה את הגברת הזקנה עם שלושה שערים ללא מענה. אדינסון קבאני, היום בפאריז סן ז'רמן, כבש את השערים. אבל בשערה של יובה לא עמד אז בופון, אלא סטורארי. וזו הייתה קבוצה שונה לגמרי, שרק חזרה מהליגה השנייה, שאותה אימן אז לואיג'י דל נרי ושסיימה במקום השביעי.

מאז ועד היום, במשך למעלה משש שנים, כל ההפסדים של יובה, והם היו די מעטים, היו בהפרש של שער אחד או לכל היותר שניים. אז רגע, אם נמשיך באותו כיוון, מתי בפעם האחרונה יובה הובסה בתוצאה שתדיח אותה מחר ב-90 דקות? ובכן, כדי להגיע לכך צריך להרחיק עד ה-8 בפברואר 2004, לפני למעלה מ-13 שנים. באותו יום רומא הביסה את יובה 0:4.

אז נכון, יבואו רבים ויגידו שעד למשחק הגומלין של בארסה מול פאריז סן ז'רמן לא קרה שקבוצה תמחוק פיגור של 4:0. ועובדה שזה קרה. כי תמיד יש את הפעם הראשונה, ולכן ברור שיש סיכוי לרמונטדה הירואית נוספת. ובטח כאשר מדובר בברצלונה, שיש לה את השחקנים שמסוגלים לחולל עוד נס.

עדיין אחד השוערים הטובים באירופה. בופון (getty)
עדיין אחד השוערים הטובים באירופה. בופון (getty)

מסימילאנו אלגרי עצמו מודע לכך. הוא עבר את זה על בשרו כשהיה מאמן מילאן. זה היה בסך הכל לפני ארבע שנים. הרוסונרי גברו על בארסה 0:2 במשחק הראשון בשמינית הגמר, משערים של בואטנג ומונטארי. אולם בגומלין לאו מסי לא הותיר לאיטלקים סיכוי. הוא הבקיע אחרי 5 דקות ושוב בדקה ה-40 והישווה את המאזן הכללי.

במחצית השנייה דויד וייה וג'ורדי אלבה השלימו את המהפך. ועדיין, התחושה היא שיובנטוס היא לא פאריז סן ז'רמן, לפחות בכל מה שקשור ליכולות ההגנתיות שלה. והעובדה שהיא מודעת היטב למה שקרה לפ.ס.ז' תגרום לה להיות עוד יותר מוכנה, טקטית ובעיקר מנטאלית.

אז אחרי שבדקנו את כל הנתונים ואת כל הסטטיסטיקות, אחרי שניסינו לבחון את יחסי הכוחות מבחינה מקצועית, הכל מורה לכיוון אחד: יובנטוס תחגוג הלילה עלייה לחצי הגמר. זה פשוט לא הגיוני שיקרה אחרת. ועכשיו תספרו את זה לפאריז סן ז'רמן.

לומד מטעויות העבר? אלגרי (getty)
לומד מטעויות העבר? אלגרי (getty)
הוסף תגובה