מינוי מפתיע לשמחי. ישראל תשחק במצרים?

היו"ר נבחר לסגן נשיא משחקי הים התיכון. נציגי מצרים וטוניס הצביעו לו

תגיות: ליגת ווינר

אסף אקרמן
אסף אקרמן
א א א א (שנה גודל)
שמחי יביא אותנו למצרים? (דוד פליגל)
שמחי יביא אותנו למצרים? (דוד פליגל)
תחילת כתבה

יו"ר איגוד הכדוריד, דורון שמחי, נבחר לתפקיד כסגן נשיא משחקי הים התיכון בכדוריד, במהלך הקונגרס שהתקיים אמש (רביעי) ברומא. נשיא הארגון, פרנצ'סקו פרומוטו האיטלקי, הציע לשמחי לשמש כסגנו והמועמדות שלו זכתה ברוב מצד 22 המדינות שהשתתפו - כולל בחירה מפתיעה מצד נציגי מצרים וטוניס.

בארגון משחקי הים התיכון בכדוריד פעילות בין היתר ספרד, צרפת, איטליה, יוון, פורטוגל, קרואטיה, סרביה, מונטנגרו, טורקיה, קפריסין, מלטה, וכן מדינות ערב - בהן מצרים, טוניסיה, אלג'יריה, לוב, לבנון וסוריה. במקביל לארגון פועלת פדרציית משחקי הים התיכון (ארגון העל), שמפעילה את המשחקים הראשיים בכלל הענפים, שבהם ישראל לא משתתפת בשל התנגדות מדינות ערב.

בכדוריד הדלתות מתחילות להיפתח: ישראל כבר אירחה את טורניר הנערות במשחקי הים התיכון לפני כ-4 שנים באילת, וכעת המשימה של שמחי היא לדאוג שנבחרות ישראל תשתתף במשחקי הים התיכון בכדוריד, שייערכו במונטנגרו (נשים) ובמצרים (גברים) במהלך 2016. האם יו"ר האיגוד, מתוקף תפקידו החדש, יביא לזימון לטורניר אצל השכנה?

"הופתעתי מאוד מההצעה המאוד מכובדת לשמש כסגן נשיא, ובכלל מהמועמדות שלי שעלתה בקונגרס", אמר שמחי, "אני שמח שנבחרתי, ובהזדמנות הזו אפעל שישראל תוכל להשתתף במשחקי הים התיכון בכדוריד. הקושי שמציבות מדינות ערב ידוע, אבל כבר היום קיבלתי הבטחה שמצרים תזמין אותנו למשחקים. בשיחות שהיו לי עם יושבי ראש של איגודים ממדינות ערביות, הבהרתי שאם לנבחרת מסוימת תהיה בעיה לשחק נגדנו, נהיה מוכנים מראש להיות משובצים לבית נפרד. באותן שיחות הבהרתי שנשמח לארח את נבחרותיהם למשחקי ידידות בארץ".

חוזרת הביתה. עמית עיזק
חוזרת הביתה. עמית עיזק

החתמה גדולה לקבוצת הנשים של הפועל ראשון לציון: עמית איזק חוזרת מהליגה הספרדית למועדון בו גדלה, אחרי שנתיים באחת מהליגות הבכירות באירופה. מקשרת ימין של נבחרת ישראל מצטרפת כעת אל האדומות, המאותתות על חזרה לצמרת, אחרי שהחתימו בתחילת השבוע שתי זרות מסרביה.

איזק בת ה-22 שיחקה בעונה האחרונה בקורדובה, ובעונה לפני כן באתלטיקו לה גווארדיה, אצל מאמן ששימש גם כעוזר מאמן נבחרת ספרד, עמו סיימה הקבוצה במקום השלישי. עם סיום העונה קיבלה מספר הצעות מספרד ומליגות אירופאיות אחרות, אולם הכוונות הרציניות בראשון לציון גרמו לה לחזור הביתה ולחבור לאחותה יובל איזק, מוותיקות הקבוצה.

"היה מצוין בספרד, למדתי המון כדוריד והתבגרתי", אמרה איזק, "עד הרגע האחרון התלבטתי, אבל זה שהפועל ראשל"צ התחזקה ופתאום הליגה בישראל זה לא רק שתי קבוצות, הרצליה וחולון, אלא יש גם את ארזים, פתח תקוה והפועל ראשל"צ, הרגשתי שזה הזמן לעשות ברייק מאירופה ולהיות כאן. החלום האירופי עוד לא נגמר ואולי אחזור לשם בעונה הבאה".

איזק עשויה להשתלב גם באימון דור העתיד של הפועל ראשל"צ, בעיקר אצל ילדות, וגם לזה היא מחכה: "אחת המטרות שלי היא לגרום לילדות להסתכל למעלה ולשאוף להתקדם. שיראו שיש לאן להגיע. כשחקנית, אעשה את המקסימום כדי שהפועל תחזור אל הימים היפים. המטרה היא זכייה בתואר". מאמן קבוצת הגברים, דאמיר סטוינוביץ, ישמש כמנהל המקצועי של הנשים ויעביר באופן קבוע אימון אחד בשבוע. מאמן הקבוצה יהיה ניר יעיש, מנהל בית הספר לכדוריד של הפועל ראשל"צ ושחקן-מאמן הפועל ראשל"צ ב' מהליגה הלאומית.

הוסף תגובה